71 protsenti maailma rahvastikust on madala sissetulekuga või vaesed, mis tähendab, et nad peavad päevas hakkama saama 10 dollari või vähemaga, selgub Pew Research Centeri uuest raportist.

- Zimbabwe dollarid. Zimbabwe on maailms üks vaesemaid riike
- Foto: EPA
Paljud teadlased väidavad, et arenevate maade tugev
majanduskasv on aidanud keskklassil globaalselt laieneda, mis on omakorda vaesust vähendanud.
Pew Research Center ei ole selle väitega aga nõus ning ütleb, et pigem on tegemist lootuse kui reaalsusega. Tõsi, keskklassi osakaal on viimase kümnendi jooksul kahekordistunud ning moodustas 2011. aastal 13 protsenti rahvastikust – see number on jätkuvalt väike.

- Enamus rahvastikust on ikka madala sissetulekuga.
- Foto: Pew Research/CNNMoney
„Maailmas on vaesuse vähendamiseks tehtud tohutult edusamme, aga enamus on läinud redelil vaid ühe astme võrra edasi,“ ütles Pewi abidirektor Rakesh Kochhar. „Inimesed on põhimõtteliselt ühe finantsšoki kaugusel vaesusesse tagasi langemisest.“
Näiteks
Indias on vaesusemäär kukkunud kümne aasta jooksul 35 protsendilt 20 protsendini. Enamus inimestest, kes vaesusest välja tulid, jõudsid madala sissetulekuga inimeste rühma. Keskklassi osakaal tõusis vaevu.
Kõrge sissetulekuga rühma kuuluvad inimesed, kelle päevane sissetulek ületab 50 dollari piiri. 87 protsenti rikastest elab Põhja-Ameerikas või Euroopas. Keskklassi kuuluvad globaalselt need, kelle päevane sissetulek jääb 10-20 dollari vahemikku.